Benefiční ples Austinu zaznamenal rekord

V sobotu 27. ledna 2018 se v Domě kultury na Vsetíně konal v pořadí 15. ročník plesu společnosti Austin Detonator. Již druhým rokem je plesem benefičním a jeho výtěžek je tak věnován těm, kteří naši pomoc opravdu potřebují.

Chtěl bych všem, kteří se plesu zúčastnili, poděkovat. Podpořili jste dobrou věc. Díky vám se podařilo v ruličkové tombole vybrat o téměř 13 tisíc více než vloni, celkem 45 000 Kč“, uvedl Jaroslav Koňařík, personální ředitel společnosti. Vybrané peníze, stejně jako výtěžek ze sbírky PET víček a vyřazených mobilních telefonů, kterou pořádají každoročně zaměstnanci společnosti, poputují na pomoc malému Tomáškovi Bojdovi z Lidečka, který trpí vzácnou genetickou vadou.

Z daru máme velkou radost. Tomášek za takto získané peníze podstoupí tzv. biofeedback, léčebnou metodu, kterou pojišťovny nehradí. Ze zbylé částky mu pořídíme speciální tříkolku Loped,“ uvedla paní Lenka Bojdová, maminka malého Tomáše.

Výtěžek ze vstupného ve výši 81 700 Kč bude věnován stejně jako v loňském roce Diakonii, na vznik nového domova pro seniory na Vsetíně s názvem Domov Vyhlídka.

Díky počtu a štědrosti zúčastněných byl výtěžek v letošním roce o 30 tisíc vyšší než vloni. Těší nás, že si lidé zvolili náš ples a podpořili tak své spoluobčany, kteří pomoc potřebují. Jsme rádi, že se k nám připojili. Snažíme se pravidelně podporovat projekty, které mají smysl,“ uvedl Koňařík.